Субота, 20.04.2024, 02:13

Головна » 2013 » Жовтень » 31 » Полтавщина - земля моя свята
Полтавщина - земля моя свята

З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до пошукових та наукових досліджень 23 жовтня 2013 року на базі Карлівської ЗОШ №1 була проведена науково – практична краєзнавча конференція учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята».

Тема роботи, над  якою працювала  Корнійчук Ірина, учениця 8 класу: «Сорочинський ярмарок» (керівник Ніколенко Л.І., педагог – організатор).

Хто з українців жодного разу не чув слова «ярмарок»? Невже є такі? Свято праці й спілкування, продажу товарів, гарного настрою, розпродажу одягу й щастя, де діяли постійні знижки цін на продукцію й посмішки.

Безліч літератури присвячено розповідям про ярмаркову торгівлю, веселощі й розваги. Вони ввібрали всю специфіку народу, його неповторні звичаї й традиції, побут і вірування, всю повноту життя. Звичайна купівля – продаж товарів перетворювалася на справжнє свято. Ярмарки були ледь не найулюбленішою подією в одноманітному житті українських селян.

Унікальність Національного Сорочинського ярмарку полягає в тому, що він зберігся з ХVІІІ століття до наших днів. Проводиться традиційно один раз на рік , в передостанній тиждень серпня, на ярмарковій площі в 16,2 га під відкритим небом в центрі села Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.

На сьогодні Національний Сорочинський Ярмарок – це єдиний в Україні захід, відвідання якого дає якнайповніше уявлення як про нашу державу, так і про її народ.

В умовах  сучасного розвитку України, насиченості ринку товарами та послугами, розвитку торгівлі на цивілізованому рівні ХХІ століття, актуальність та привабливість Національного Сорочинського ярмарку полягає втому, що він перетворився в центр народної культури й розвивається саме в цьому напрямку. Зберігаючи ярмаркові традиції далекого минулого, нинішній ярмарок надає їм нового сучасного звучання, вдало й зі смаком поєднує у собі історію та сьогодення, впевнено дивлячись в майбутнє.

Категорія: Наші будні | Переглядів: 684 | Додав: sasha_ramm | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2013  »